Існує міф, що люди, які поспішають вранці, можуть собі дозволити тільки розчинну каву. Це не так. Смачну і насичену каву можна заварити прямо в горнятці. Необхідно робити це правильно, тоді ви отримаєте справжній ароматний напій в домашніх умовах.


Найголовніше з чого ви будете заварювати вашу ранкову каву. Як не дивно, вам не потрібен найдрібніший помел, як багато хто думає. Заварна кава в горнятці виходить насиченою зі свіжих зерен крупного помелу. Дрібні частинки втрачають свої смакові якості в гарячій воді.


Середне обсмажування дає приємний смак, тонкий і не дуже гіркий. Тому для ранкової кави найчастіше вибирають саме такі кавові зерна. Не варто робити великих запасів. Розрахуйте скільки кави вам необхідно на місяць.

Рецепт приготування заварної кави в домашньому горнятку

Правильне співвідношення кави 6-7 грам на 100 мл води. Виберіть свою улюблену кружку і розрахуйте необхідну кількість кави на один ранок. Найкраще молоти тижневу норму на вихідних. Так і кава не втратить свої властивості, і час заощадите.


Вранці збираючись на роботу, ввмкніть чайник і зробіть кілька простих дій.

  • Візьміть своє улюблене горнятко і засипте на дно необхідну кількість кави грубого помелу. Дуже швидко ви будете виконувати цю дію "автоматично".
  • Залийте гарячою водою до 96 градусів. Після того, як чайник закипів, дайте йому 5 хвилин охолонути. Цієї температури цілком достатньо, щоб кава повністю розкрила свій смак і аромат. Ніколи не заливайте каву крутим  окропом.
  • Ми залишаємо напій настоятися 4 хвилини і потім добре вимішуємо чайною ложечкою. Зачекайте, поки великі частки осядуть на дно горнятка.
  • Згори буде золотиста пінка, яку можна при бажанні зібрати ложечкою. Цукор додавайте до смаку. Можна зробити це, коли замішуєте каву. Або поставити на дно на першому етапі, попередньо підібравши необхідну кількість.

Все просто. Кілька хвилин і насичений аромат свіжої кави наповнює ваш будинок. Пийте каву не поспішаючи. Бо ви зекономили достатньо часу на його приготуванні. Тепер можна розслабитися і спланувати новий насичений день. Добрий ранок починається з улюбленої чашки справжньої кави.