Цей зігріваючий напій з'явився в холодній дощовій Ірландії. Сьогодні він підкорив весь світ, навіть влаштовують чемпіонати з приготування кави по-ірландськи. Одного ковтка досить, щоб забути про вогкість за вікном. І поринути в теплу дружню атмосферу.

Готується кава по-ірландськи досить просто. Ви без зусиль зробите це в домашніх умовах. Головне запастися хорошою кавою і справжнім ірландським віскі. І звичайно ж зібрати теплу душевну компанію для приємної довгої розмови.

Рецепт приготування кави по-ірландськи

Вам знадобиться келих на ніжці об'ємом 250 мл, справжню каву по-ірландськи найкраще подавати саме в такій посудині. Готовий напій з повітряною шапочкою із збитих вершків не перемішується. Він виглядає дуже красиво.

Відразу визначитеся, скільки порцій вам належить приготувати. Розкладіть необхідну кількість келихів. Блендер або шейкер далеко не ховайте, в кінці він вам знадобиться.

І так, приступимо до приготування справжньої смачної кави по-ірландськи.

  • Попередньо заваріть міцну чорну каву, можна в кавоварці або в звичайній турці. Дайте кілька хвилин настоятися і потім процедіть. Вам потрібен чистий напій без осаду. Для однієї порції достатньо 150 мл кави. Заварюйте відразу всю необхідну кількість.
  • Додайте цукровий сироп 20-30 мл або цукор 20-25 гр. Кава по-ірландськи повинна бути солодкою і зігріваючою. Кількість цукру можна відкоригувати за смаком.
  • Обов'язковий інгредієнт такого напою справжній ірландський віскі. На одну порцію вам знадобиться 25 - 40 мл. Такий баланс найбільш тонко підкреслює смак чорної кави і надає приємну зігріваючу дію.
  • Останній штрих - збиті вершки. Використовуйте шейкер або блендер до створення повітряного ефекту. Виливаєте вершки крізь сито на готову каву зверху. Так, щоб вони лягли рівним шаром.

Каву по-ірландськи п'ють невеликими ковтками, гріючись і не поспішаючи. Її не треба перемішувати або подавати з соломинками. До неї не потрібні десерти. Ви просто насолоджуєтеся смаком холодних вершків і гарячої кави. Наповнюєтеся теплом, незважаючи на дощ і вітер за вікном. Приємно проводите час з хорошими друзями.